Kredyty dla bezrobotnych

Na rynku pożyczek i kredytów nie ma stagnacji. Banki oraz inne podmioty udzielające kredytów ciągle rywalizują ze sobą w pozyskiwaniu nowych klientów poprzez coraz to nowe i bardziej atrakcyjne oferty. Jednym z produktów dostępnych w ofercie niektórych banków jest kredyt gotówkowy dla bezrobotnych.

Wydawać by się mogło, że żeby móc zaciągnąć jakikolwiek kredyt należy posiadać adekwatne zarobki pozwalające w przyszłości na bezproblemową spłatę pożyczonych pieniędzy. Dlatego czymś dziwnym wydawać się mogą kredyty dla bezrobotnych. Nie jest to jednak marzenie szaleńca, ale konkretna oferta dostępna na rynku.

Można powiedzieć, że obecnie dostępne są kredyty dla każdego (no może dla prawie każdego). Nieważne czy są to wysokie kredyty mieszkaniowe czy inwestycyjne dla rozwijających się firm albo zwykłe konsumpcyjne zaciągane na pokrycie wydatków związanych z różnego rodzaju uroczystościami czy świętami. Niemal każdy może znaleźć coś dla siebie.

Wracając jednak do pożyczek dla osób pozostających bez pracy trzeba wspomnieć, że są one naszpikowane wieloma warunkami, które należy spełnić. Kredyt dla bezrobotnych jest zazwyczaj przyznawany na pokrycie bieżących wydatków, osobom, które deklarują podjęcie w najbliższej przyszłości pracy. Niektórzy pożyczkodawcy żądają przedstawienia zabezpieczeń w postaci np. hipoteki.

Jak zatem widać nie jest jednak tak łatwo jakby się mogło wdawać na pierwszy rzut oka. Kredyty gotówkowe dla bezrobotnych są rozwiązaniem tymczasowym i lepiej nie brać zbyt wysokich kwot, aby móc potem je łatwiej spłacić.

Kredyt dla niepracujących może być ratunkiem w trudnej sytuacji życiowej i materialnej, ale może też pociągnąć na dno. Lepiej dobrze się przed zaciągnięciem takiego zobowiązania zastanowić. Czasem można więcej stracić (np. dom) niż się zyskało.

NOTA PRAWNA

Udzielenie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej, która przeprowadzana jest przez bank. Na całkowity koszt kredytu poza oprocentowaniem składają się opłaty i prowizje. Dla każdej oferty kredytu gotówkowego zapoznaj się z RRSO.