Kredyty dla nauczycieli

W oczach wielu banków nauczyciele należą do grupy zawodowej, która stwarza podstawy do myślenia o nich, jako bardzo dobrych kredytobiorcach. Dlatego znajdują się oni na listach grup zawodowych, które mogą liczyć na specjalne względy. Kredyty dla nauczycieli podobnie jak dla innych uprzywilejowanych zawodów mają kilka zasadniczych zalet.

Kredyt dla nauczycieli przede wszystkim ma uproszczone formalności. Niektóre banki reklamują, że udzielają takich pożyczek od ręki. Oprócz ułatwionych kwestii formalnych osoby zainteresowane mogą liczyć także na niższe niż standardowe oprocentowanie. Dodatkową zaletą jest możliwość odnowienia kredytu a także dostępne ubezpieczenia.

W równie komfortowej sytuacji w części banków znajdują się wojskowi. Kredyty gotówkowe dla żołnierzy należą również do tej grupy, co te dla nauczycieli. Oni również mogą liczyć na specjalne traktowanie i dodatkowe bonusy. Nie jest to jednak regułą. W innych placówkach nie są już tak dobrze traktowani. To zależy od polityki określonego banku.

Kredyty gotówkowe dla nauczycieli to jeden ze sposobów na podniesienie warunków życiowych. Tyle się słyszy o strajkach nauczycieli, którzy nalegają na podwyżki ich pensji. Ten zawód gwarantuje raczej stabilne zatrudnienie (jak każdy w budżetówce), ale mankamentem mogą być niskie zarobki. Mimo to banki zaliczają nauczycieli do tych pewniejszych grup i oferują im szczególne zarobki.

Mniej ciekawa sytuacja ma miejsce, jeżeli chodzi o kredyty dla zadłużonych. Mają one zazwyczaj służyć nie konsumpcji a raczej spłacie już posiadanych zobowiązań. Dobrze jednak, że istnieją tego typu rozwiązania gdyż mogą one pomoc każdemu kredytobiorcy, który wpadł w kłopoty również nauczycielom.

Kredyt gotówkowy dla nauczycieli jest, zatem jednym ze sposobów na lepszy poziom życia. Trzeba jednak jak zresztą z każdym kredytem także z tym uważać, aby nie stać się ofiarą własnej niegospodarności.

NOTA PRAWNA

Udzielenie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej, która przeprowadzana jest przez bank. Na całkowity koszt kredytu poza oprocentowaniem składają się opłaty i prowizje. Dla każdej oferty kredytu gotówkowego zapoznaj się z RRSO.