Kredyty dla samotnych matek

Jeżeli każdy (no niemal każdy) może skorzystać z bogatej oferty pożyczek i kredytów dostępnych obecnie na rynku finansowym, to również i osoby samotnie wychowujące dzieci mogą być na nim aktywne. Jednym z rodzajów tego typu aktywności mogą być kredyty gotówkowe dla samotnych matek.

Kredyt gotówkowy dla samotnych matek może przyjąć formę, jaką przyjmuje wiele szybkich kredytów gotówkowych udzielanych od ręki. Wadą takiego kredytu jest oczywiście wysokie oprocentowanie oraz wysoki koszt obsługi takowego zobowiązania niejednokrotnie związany z ukrytymi opłatami itp.

Kredyt dla samotnych matek może także mieć całkiem inny cel i wysokość oraz warunki przyznawania. Istnieje, bowiem program pomocy małżeństwom i osobom samotnie wychowującym dzieci w nabywaniu własnych mieszkań lub domów o nazwie Rodzina na swoim. Dzięki dopłatom do odsetek kredytów samotne matki również mogą się stać właścicielkami własnego domu.

Innym programem, który także jest dotowany przez Skarb Państwa jest program pomocy dla studentów. Kredyty dla studentów mogą być nawet całkowicie umorzone, jeżeli osoby, które je pobierały wykazały się szczególnymi osiągnięciami oraz wysoką średnią.

Kredyty dla samotnych matek z dotacją rządową mogą pozwolić im na posiadanie własnych czterech kątów. Jest to znakomita okazja na usamodzielnienie się. Oczywiście osoba zaciągająca taki preferencyjny kredyt a także nieruchomość, na który ma być on przeznaczony muszą spełnić szereg warunków określonych w odpowiedniej ustawie. Dotyczą one między innymi wieku dzieci, wielkości mieszkania bądź domu jednorodzinnego, ceny metra kwadratowego i wielu, wielu innych spraw.

Taki kredyt mieszkaniowy można by porównać do pożyczki dla firm. Kredyt dla nowych firm także ma na celu pomoc w nowej sytuacji. Daje szansę na rozwój i wyjście na własny wymarzony tor życiowy.

NOTA PRAWNA

Udzielenie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej, która przeprowadzana jest przez bank. Na całkowity koszt kredytu poza oprocentowaniem składają się opłaty i prowizje. Dla każdej oferty kredytu gotówkowego zapoznaj się z RRSO.