Kredyty dla niepracujących

Mogłoby się wydawać, że aby móc zaciągnąć kredyt lub podobne zobowiązanie należy nieć udowodnione jakieś zarobki. Dalej logicznym jest, że jeżeli zarabiamy więcej to możemy liczyć na wyższe kwoty kredytów a nawet na bardziej korzystne oferty. W większości jest to prawdą. Tym niemniej okazuję się, że brak dochodów nie stanowi takiej nieprzekraczalnej granicy, jeżeli chodzi o kredyty jak by to się mogło wydawać. Kredyty dla niepracujących nie są czymś egzotycznym, ale elementem współczesnego rynku finansowego.

Oczywiście różne banki w odmienny sposób patrzą na takich klientów. Często zadając wykazania jednak jakiegoś dochodu choćby poprzez przedstawienie ostatniego zapłaconego (oczywiście w terminie) rachunku za na przykład prąd, gaz czy wodę. Jest to sposób uwierzytelnienia pożyczkobiorcy i dobra znak w staraniach o kredyty gotówkowe dla niepracujących.

Inną grupą osób, która równie zmoże mieć problemy z kredytami z powodu niskich lub wręcz zerowych dochodów są studenci. Dla nich jednak została przygotowana specjalna oferta dofinansowywana ze Skarbu Państwa. Kredyty gotówkowe dla studentów mogą być nawet w całości umorzone oczywiście pod warunkiem wyjątkowych osiągnięć.

Kredyt dla niepracujących mogą być łatwiej dostępne dla osób, które wykazują szczerą chęć znalezienia jak najszybciej zatrudnienia. Na takich potencjalnych klientów banki patrzą bardziej przychylnie niż na osoby niewykazujące żadnego pragnienia zmiany swojej sytuacji.

Jest jeszcze jedna możliwość dla osób nieposiadających zajęcia. Kredyt gotówkowy dla niepracujących może być przeznaczony na założenie własnej działalności gospodarczej.

Takie osoby mogą, zatem zacząć nie tylko pracować, ale wręcz pracować na własny rachunek. Podobny cel mają kredyty dla nowych firm. One także mogą posłużyć rozwojowi takich nowopowstających przedsiębiorstw.

NOTA PRAWNA

Udzielenie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej, która przeprowadzana jest przez bank. Na całkowity koszt kredytu poza oprocentowaniem składają się opłaty i prowizje. Dla każdej oferty kredytu gotówkowego zapoznaj się z RRSO.