Kredyty dla niepełnosprawnych

Rynek finansowy jest ogromny, ciągle przybywa na nim coraz to nowych produktów. Są one dostępne dla coraz to większej grupy osób i firm. Nieodzownym jego elementem są przeróżne kredyty i pożyczki. Czy są one skierowane do dobrze zarabiających obywateli czy do tych o niskich dochodach to jedno jest pewne, jeżeli potrzebujemy pieniędzy to zawsze znajdziemy coś dla siebie. Nie inaczej się ma sprawa, jeżeli chodzi o np. kredyty gotówkowe dla niepełnosprawnych.

Kredyty dla niepełnosprawnych mogą przyjmować różne formy. Mogą to być na przykład tak zwane chwilówki dostępne prawie dla każdego. W ich wypadku nie są wymagane zaświadczenia o dochodach, które w przypadku niepełnosprawnych osób bardzo często opierają się wyłącznie o niskie świadczenia socjalne lub tym podobne renty. Wystarczy wylegitymować się dowodem, niektórzy żądają ponadto jakiejś formy zabezpieczenia. Zazwyczaj są to pożyczki udzielane na wysoki procent i na to należy uważać.

Inną formą, jaką może przybrać kredyt dla niepełnosprawnych jest pożyczka na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Są to często kredyty preferencyjna dotowane przez państwo. Mają na celu zmobilizowanie do rozwoju i ochronę przed permanentnym bezrobociem. Dają możliwość samorealizacji bez względu na niepełnosprawność.

Grupą, która ma również w pewien sposób ograniczony dostęp do różnych pożyczek są osoby wpisane na listy dłużników. Kredyt dla osób w BIK są jednak również osiągalne. Trzeba spełnić tylko szereg określonych warunków i zasad.

Kredyt gotówkowy dla niepełnosprawnych zaciągnięty w postaci szybkiej pożyczki ma swoje wady (jak to jest wyżej opisane), ale ma także zalety. Największą jest chyba to, że pożyczka jest udzielana od ręki bez wielu formalności i zaświadczeń. Tym niemniej może to być pułapka, dlatego lepiej uważać.

Do niedawna kredyt od ręki na wysoki procent był równie jedynym dostępnym dla osób pracujących za granicą. Jednak obecnie kredyty dla emigrantów przybierają wiele różnych dogodniejszych form.

NOTA PRAWNA

Udzielenie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej, która przeprowadzana jest przez bank. Na całkowity koszt kredytu poza oprocentowaniem składają się opłaty i prowizje. Dla każdej oferty kredytu gotówkowego zapoznaj się z RRSO.