Kredyty dla osób w BIK

Na ciągle rozwijającym się rynku produktów finansowych dostępne jest coraz to więcej nowych rodzajów kredytów. Każdy, kto spełnia określone zasady może z nich skorzystać. Niewątpliwie jest to ogromne dobrodziejstwo wolnego rynku. Trzeba jednak uważać, aby nie wpaść w pułapkę kredytową. Jednak, jeżeli już tak się stanie to jednym z rozwiązań może się okazać kredyt dla osób w BIK.

Może się to wydawać absurdalne, że osoby, które już posiadają zadłużenie a co gorsza nie spłacają go na czas dalej mogą dostać kredyt. Dużo się mówi, że jeżeli znajdziemy się na jakiejś liście dłużników to będziemy mieli utrudniony dostęp do różnego rodzaju produktów i usług. Utrudniony nie znaczy jednak niemożliwy. Kredyt gotówkowy dla osób w BIK jest oferowany przez niektóre placówki.

Kredyty dla osób w BIK w dużej mierze są przeznaczane właśnie na spłatę już posiadanego zadłużenia. Nie jest oczywiście wcale tak łatwo dostać taki kredyt. Tym niemniej można się o niego starać. Trzeba jednak pamiętać, że jest to raczej ostateczność.

W jeszcze gorszej sytuacji, jeżeli chodzi o kredyty są jednak osoby, które nie skończyły osiemnastego roku życia. Kredyty dla nieletnich nie są, bowiem dostępne. Można mówić o kontach, lokatach itp. ale nie o pożyczkach.

Kredyt gotówkowy dla osób w BIK można zaciągnąć korzystając z tak zwanych chwilówek, czyli szybkich pożyczek na dowód bez zaświadczeń o posiadanych dochodach. Trzeba jednak pamiętać, że są one obarczone dużymi kosztami (wysokie oprocentowanie, marża i tak dalej).

Jak zatem widać możliwy jest prawie, że kredyt dla każdego. Czy mamy do czynienia z dużymi sumami czy tylko z niewielkimi kwotami pieniędzy. Należy jednak zawsze pamiętać, aby pożyczki i inne zobowiązania zaciągać z głową tak by nie wpaść w duże kłopoty i nie musieć korzystać z kredytów na spłatę innych kredytów.

NOTA PRAWNA

Udzielenie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej, która przeprowadzana jest przez bank. Na całkowity koszt kredytu poza oprocentowaniem składają się opłaty i prowizje. Dla każdej oferty kredytu gotówkowego zapoznaj się z RRSO.