Kredyty dla emigrantów

Wielu z naszych rodaków wyjechało z Polski (w dużej mierze do Wielkiej Brytanii) w poszukiwaniu pracy i lepszych warunków życia. Jeszcze do niedawna takie osoby nie miały, co liczyć na to, że posiadając tylko zagraniczne źródła dochodów będą mogły zaciągnąć pożyczkę w ojczyźnie. Teraz jest jednak inaczej. Kredyty dla emigrantów są jak najbardziej możliwe.

Można znaleźć wiele powodów, dla których takie osoby chcą zaciągnąć pożyczkę może to być na przykład kredyt dla nowożeńców, którzy zamierzają wrócić do Polski i tutaj kupić dom czy mieszkanie, aby wychować dzieci w rodzinnym kraju. Inni mogą chcieć zarobić tylko po to by wrócić i założyć własny interes.

Czy to z takich powodów czy też z zupełnie innych kredyt dla emigrantów cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Czy jest to zwykły konsumpcyjny, czy też mieszkaniowy znajdzie się na pewno wiele banków, które zechcą ich udzielić osobom, które czerpią dochody z pracy poza granicami naszego państwa.

Kredyty gotówkowe dla emigrantów również cieszą się zainteresowaniem wśród tej grupy społeczeństwa. Mogą to być zwykłe chwilówki gdzie wystarczy dowód czy inny dokument ze zięciem potwierdzający tożsamość, ale także dużo wyższy kredyt zaciągany na wiele lat w bankach podobnie jak to robią osoby pracujące w kraju.

Takie kredyty mogą być naprawdę spore. Czego nie można powiedzieć na przykład, jeżeli chodzi o kredyty dla rencistów. Dzieję się tak ze względu na osiągane dochody. Osoba pracująca zagranicą za zwyczaj zarabia dużo więcej niż w kraju, dlatego może więcej pożyczyć. Rencista przeważnie pobiera niskie świadczenie i może liczyć na dużo mniej.

Ogólnie rzecz biorąc, czy jest to kredyt gotówkowe dla emigrantów czy też hipoteczny lub całkiem inne zobowiązanie to dzięki rozwojowi rynku finansowego są one teraz dostępne dla tej grupy naszych rodaków.

NOTA PRAWNA

Udzielenie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej, która przeprowadzana jest przez bank. Na całkowity koszt kredytu poza oprocentowaniem składają się opłaty i prowizje. Dla każdej oferty kredytu gotówkowego zapoznaj się z RRSO.