Kredyty dla zadłużonych

Prawie każdy może zaciągnąć obecnie jakiś kredyt. Czy chodzi o wysoki kredyt hipoteczny czy też o kilkaset złotych potrzebnych na nagły wydatek. Jest to bardzo dobra droga do podwyższenia swojego statusu finansowego, pozwala na zakup przedmiotów, na które musielibyśmy bardzo długo oszczędzać. Może to jednak stanowić pułapkę, w którą łatwo jest wpaść nieroztropnym pożyczkobiorcom. W takiej sytuacji możemy się spotkać z ofertą, jaką stanowią kredyty dla zadłużonych.

Kredyt tego typu może przyjmować formę konsolidacyjną. Chodzi tu o to, że jeżeli ktoś posiada kilka różnych kredytów może go zamienić na jeden kredyt dla zadłużonych. Dzięki takiemu zabiegowi ułatwiona jest spłata. Zamiast płacić kilku różnych, zwracamy tylko jedną ratę pożyczki. Ma to wpływ na całkowity koszt zadłużenia. Jedna rata jest tańsza niż powiedzmy pięć.

W całkiem odmiennej sytuacji są grupy zawodowe preferowane przez banki. One nie muszą się martwić o pożyczki. Banki przygotowały dla nich specjalne niskooprocentowane kredyty, które są przeznaczone tylko dla wybranych i niedostępne dla osób z poza tego grona. Przykładem mogą być kredyty gotówkowe dla lekarzy.

Każdy zadłużony, który chce skorzystać z kredytu konsolidacyjnego musi przedstawić szereg dokumentów potwierdzających jego sytuację (posiadane kredyty, ich wysokość, stopień spłaty itp.). Innym rozwiązaniem jest kredyt gotówkowy dla zadłużonych. On również jest dostępny w ofercie kilku instytucji finansowych.

Innym rodzajem pożyczki jest kredyt gotówkowy dla niepełnosprawnych. Ma on cechy wspólne z pożyczkami skierowanymi do zadłużonych a mianowicie też może być raczej niski i wysokooprocentowany. Mowa tu o tak zwanych chwilówkach.

Kredyty gotówkowe dla zadłużonych to jakieś rozwiązanie, ale należy pamiętać, że za zwyczaj jest to rozwiązanie tymczasowe. Lepszym rozwiązaniem może być konsolidacja posiadanego zadłużenia.

NOTA PRAWNA

Udzielenie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej, która przeprowadzana jest przez bank. Na całkowity koszt kredytu poza oprocentowaniem składają się opłaty i prowizje. Dla każdej oferty kredytu gotówkowego zapoznaj się z RRSO.