Kredyty dla nieletnich

Obecnie istnieje bardzo bogata oferta różnego rodzaju produktów finansowych skierowanych niemal do każdego obywatela. Jeżeli dobrze się rozejrzeć to można znaleźć coś dla każdego. Podobnie jest, jeżeli chodzi o kredyty. Niemal każdy bank posiada szerokie spektrum tego typu produktów. Nie znaczy to jedna, że każdy może zaciągnąć kredyt. Niemożliwy jest do zaciągnięcia kredyt dla nieletnich.

W bardzo trudnej sytuacji znajdują się również bezrobotni. Oni jednak mogą liczyć na jakieś pożyczki. Kredyt dla bezrobotnych może przyjąć formę pożyczki na przykład na założenie własnej działalność gospodarczej lub może to być zwykła chwilówka udzielana od ręki na dowód.

Kredyt gotówkowy dla nieletnich byłby raczej niezgodny z prawem. Osoby, które nie skończyły osiemnastu lat nie mogą w pełni za siebie odpowiadać, znajdują się, bowiem jeszcze pod opieką rodziców bądź opiekunów prawnych. To oni ponosiliby konsekwencję takich pożyczek.

Kredyty dla nieletnich nie są dostępne, ale to nieznaczny, że ten sektor społeczeństwa nie jest aktywny na rynku finansowym. Coraz bardziej popularne stają się, bowiem lokaty, konta i tym podobne zakładane przez rodziców swoim dzieciom chodźmy jak najmłodszym. Jest to znak rozwoju rynku finansowego na wszystkie dostępne terytoria.

Podoną grupą do bezrobotnych są jeszcze emeryci. Oni jednak w porównaniu z nimi a w szczególności w porównaniu z niepełnoletnimi wypadają dużo lepiej. W niektórych bankach mogą liczyć na całkiem spore kredyty dla emerytów. Może się okazać nawet, że będą w stanie pożyczyć ponad sto tysięcy złotych.

Tak czy inaczej kredyty gotówkowe dla nieletnich raczej nie zagoszczą na naszym rynku. Może to i lepiej, osoby teraz nieletnie będą jeszcze miały spory szmat życia, aby poznać blaski i cienie pożyczek oraz dogłębnie zapoznać się z panującymi na tym rynku prawami i zasadami.

NOTA PRAWNA

Udzielenie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej, która przeprowadzana jest przez bank. Na całkowity koszt kredytu poza oprocentowaniem składają się opłaty i prowizje. Dla każdej oferty kredytu gotówkowego zapoznaj się z RRSO.