Kredyty dla listonoszy

Jeżeli chodzi o kredyty to w zależności od wykonywanego zawodu oraz osiąganych dochodów można liczyć na różne kwoty oraz rodzaje pożyczek. W niektórych bankach istnieją listy zawodów, które są w sposób szczególny traktowane przez kredytodawców. Przykładem takiej sytuacji są kredyty dla listonoszy.

Jedną z wielu zalet takiego kredytu jest niższe oprocentowanie w stosunku do innych rodzajów pożyczek przeznaczonych dla zwykłych klientów. Kredyt gotówkowy dla listonoszy posiada poza tym jeszcze kilka dodatkowych cech, które czynią go bardzo interesującą opcją dla potencjalnych kredytobiorców.

Kredyt dla listonoszy może sięgać nawet do sumy w wysokości ponad stu tysięcy złotych. Dodatkowo mogą oni liczyć na natychmiastowe otrzymanie kredytu bez zbędnych i przedłużających się formalności. Poza tym, jeżeli kredyt będzie spłacany regularnie istnieje możliwość jego automatycznego odnowienia. Dodatkowym plusem w niektórych bankach może być standardowe konto osobiste, jako prezent.

W podobnej sytuacji znajdują się również górnicy. Do wzięcia są między innymi kredyty dla górników udzielane na specjalnych zasadach. Dzięki takim ofertą mogą oni liczyć na skrócone formalności czy też niższe niż to ma miejsce w przypadkach innych kredytów oprocentowanie. Ubezpieczenia od utraty pracy stanowi również poważną zachętę.

Kredyty gotówkowe dla listonoszy jak i innych wybranych grup zawodowych mogą być całkiem atrakcyjną propozycją. Dzięki niej banki z pewnością pozyskają wielu nowych klientów spośród osób wykonujących tego typu zawody.

W całkiem innej sytuacji znajdują się natomiast osoby, które nie pracują. Kredyty dla osób bez pracy nie mają już tak ciekawych warunków. Niema w tym nic dziwnego. Banki patrzą niezbyt przychylnie na osoby, które nie mogą poszczycić się zarobkami i jednocześnie starają się o kredyt.

NOTA PRAWNA

Udzielenie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej, która przeprowadzana jest przez bank. Na całkowity koszt kredytu poza oprocentowaniem składają się opłaty i prowizje. Dla każdej oferty kredytu gotówkowego zapoznaj się z RRSO.