Kredyty dla górników

Istnieje kilka grup zawodowych, które mogą liczyć na specjalne traktowanie w niektórych bankach lub instytucjach finansowych. Przykładem takiego stanu rzeczy mogą być kredyty dla górników. Wykonują oni bardzo niebezpieczny zawód, co nie jest raczej dobrze widziane w oczach bankierów. Jednak w niektórych instytucjach zajmujących się udzielaniem różnego rodzaju kredytów mogą oni liczyć na specjalne traktowanie.

W podobnej sytuacji znajdują się również pracownicy Poczty Polskiej. Możliwe są między innymi kredyty kredyty dla listonoszy udzielane na specjalnych zasadach. Dzięki takim ofertą mogą oni liczyć na skrócone formalności, niższe niż w przypadkach innych kredytów oprocentowanie. Ubezpieczenia od utraty pracy i wiele innych udogodnień.

Kredyt dla górników ma podobne zalety. Część instytucji udzielających podobnych kredytów oferuje raz do roku miesięczna przerwa w spłacie pożyczki (oczywiście przy regularnej spłacie).

Kredyty gotówkowe dla górników mogą mieć całkiem pokaźną wysokość. Zaczynając od kilkuset złotych a kończąc nawet na ponad stu tysiącach złotych. Jak zatem widać nie są to małe kwoty. Jest to dowodem na to, że tam gdzie jedni pożyczkodawcy nie widzą ciekawej opcji do pozyskania nowych klientów, inni znajdują nowe rynki zbytu swoich produktów finansowych.

Inną grupą społeczną, która jest rożnie traktowana w różnych bankach są osoby starsze. Kredyty dla osób starszych różnie wyglądają w zależności od prowadzonej przez banki czy inne instytucje polityki wobec kredytobiorców. Mogą oni w niektórych z nich liczyć na całkiem pokaźne sumy.

Kredyt gotówkowy dla górników może również przybrać formę szybkiego kredytu udzielanego od ręki. Trzeba pamiętać jednak, że takie kredyty są często obarczone wysokim oprocentowaniem i wieloma innymi niezbyt przyjemnymi warunkami finansowymi.

NOTA PRAWNA

Udzielenie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej, która przeprowadzana jest przez bank. Na całkowity koszt kredytu poza oprocentowaniem składają się opłaty i prowizje. Dla każdej oferty kredytu gotówkowego zapoznaj się z RRSO.