Kredyty dla prawników

Jedną z uprzywilejowanych grup zawodowych, dla których część banków przygotowało specjalne oferty są prawnicy. Kredyty dla prawników udzielane są w tych instytucjach na specjalnych zasadach nie dostępnych dla innych osób spoza określonej grupy.

Kredyty gotówkowe dla prawników cechuje niższe niż ma to miejsce w innych kredytach oprocentowanie. Również marża może być niższa. Dodatkowym plusem jest skrócenie do minimum ciągnących się niekiedy w nieskończenie formalności związanych bezpośrednio z udzielaną pożyczką. Osoby zaciągające taki specjalny kredyt mogą liczyć w niektórych placówkach również na u8bezpiecenia albo na wydłużenie okresu spłaty zaciągniętego zobowiązania.

Inną grupą zawodową, która może w niektórych instytucjach zajmujących się udzielaniem kredytów liczyć na takie specjalne traktowanie są wojskowi. Kredyty dla wojskowych różnie odbierane są na rynku. Jedni raczej od nich stronią uznając zawód ten za bardzo niebezpieczny i w konsekwencji za ryzykowne udzielanie kredytów osobom go wykonującym. Są jednak tacy, którzy wciągają właśnie ten zawód na listy takich specjalnych klientów.

Kredyt dla prawników, jako jeden z ciekawszych produktów znajduje uznanie w środowisku osób wykonujących ten zawód. Banki tworząc takie konkretne oferty dla konkretnych grup mają na celu zdobycie jak największej liczby klientów wśród zamożnych obywateli.

Jeżeli chodzi o osoby mogące liczyć w niektórych bankach na specjalnie dla ich przygotowane oferty to można tutaj wymienić także emerytów. Mimo że mogłoby się wydawać, iż ta grupa społeczna nie ma zbyt wysokiej zdolności kredytowej to jednak kredyty dla emerytów w niektórych przypadkach także mogą zaskoczyć wysokością.

Kredyt gotówkowy dla prawników może być różnie przez nich spożytkowany. To już zależy indywidualnie od osoby, która go pobiera. Jedni wydadzą go na potrzeby własne inni na rozwój swojej kancelarii.

NOTA PRAWNA

Udzielenie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej, która przeprowadzana jest przez bank. Na całkowity koszt kredytu poza oprocentowaniem składają się opłaty i prowizje. Dla każdej oferty kredytu gotówkowego zapoznaj się z RRSO.