Kredyty dla młodych małżeństw (nowożeńców)

Kredyty gotówkowe dla nowożeńców są jednym z produktów finansowych różnie widzianych przez różne banki. Jedni nie patrzą na takie osoby zbyt przychylnym okiem. Dochodzą do wniosku, że ci młodzi ludzie są jeszcze niezbyt pewnymi klientami i nie można im ufać w tak wysokim stopniu jak innym.

Można to by porównać do sytuacji małej i dużej firmy. Kredyty dla dużych firm są wyższe niż dla tych małych, ponieważ mają one większe zabezpieczenie i często większe gwarancje spłaty. Małe firmy często, ale na szczęście nie zawsze, są w gorszej sytuacji.

Podobnie można powiedzieć o nowożeńcach. Jeden bank może na nich spojrzeć jak na bardzo dobrze zapowiadających się klientów, z którymi można się związać na długie lata, inny wręcz przeciwnie. Między innymi też dla tego powstał program Rodzina na Swoim. Kredyt dla młodych małżeństw zaciągnięty w ramach tego programu może pozwolić na sfinansowanie kupna czy też budowy własnego mieszkania lub domu.

Ten program ma za zadanie pomagać także osobom samotnie wychowującym dzieci i ogólnie małżeństwom (w niedalekiej przyszłości być może także osobom samotnym). Tym niemniej takie kredyty dla nowożeńców mogą bardzo pomóc w nowo rozpoczętym, wspólnym życiu.

Innym rodzajem pożyczek może być Kredyt gotówkowe dla młodych małżeństw zaciągany na dowód. W takim przypadku nie trzeba mieć specjalnie wysokich dochodów. Trzeba się jednak liczyć z wysokimi kosztami utrzymania takiego kredytu ora wysokim oprocentowaniem zaciąganego zobowiązania.

W podobnej sytuacji znajdują się również przedstawiciele mniej popularnych wśród bankierów zawodów. Na przykład kredyty dla marynarzy w większości banków nijak się do kredytów dostępnych dla innych, wybranych grup zawodowych.

NOTA PRAWNA

Udzielenie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej, która przeprowadzana jest przez bank. Na całkowity koszt kredytu poza oprocentowaniem składają się opłaty i prowizje. Dla każdej oferty kredytu gotówkowego zapoznaj się z RRSO.