Kredyty dla strażaków

Wśród grup zawodowych cieszących się specjalnymi względami pośród części kredytodawców znajdują się również strażacy. Mimo że wykonywany przez nich zawód jest niebezpieczny a często może wiązać się z ryzykiem trwałego kalectwa a nawet śmierci część banków widzi w tych osobach godnych zaufania kredytobiorców. Kredyty dla strażaków nie są już niczym nadzwyczajnym.

Kredyty gotówkowe dla strażaków cechuje niskie w stosunku do innych pożyczek oprocentowanie. Mogą oni liczyć również na bardzo szybką decyzję kredytową (praktycznie od ręki), skrócone formalności, możliwość odnowienia kredytu w sposób automatyczny, ubezpieczeni i jeszcze wiele podobnych ciekawych zalet.

Na mniej ciekawe propozycje mogą liczyć osoby niewykonujące tych wybranych zawodów. Przykładem takiej sytuacji są kredyty dla stażystów. To, czym kierują się banki przy opracowywaniu list wybranych zawodów jest elementem ich indywidualnej polityki. Każda z instytucji kieruje się swoimi preferencjami i tym, co jej zdaniem najbardziej się opłaci.

Kredyt dla strażaków może również mieć formę pożyczki, tak zwanej chwilówki, czyli udzielanej od ręki na wysoki procent. Oprócz oprocentowania wiążą się z nią często wysokie koszty ukryte, marża i inne opłaty, które czynią taki kredyt dość drogim.

Innym produktem na rynku finansowym, który również jest przeznaczony dla określonych klientów indywidualnych jest kredyt dla Polaków w UK. Także oni, choć zarabiają poza granicami naszego państwa mogą w Polsce zaciągnąć kredyt.

Kredyt gotówkowy dla strażaków jak każdy kredyt ma swoje zalety, ale także jak każdy kredyt ma swoje wady. Lepiej mierzyć siły na zamiary i nie zaciągać zbyt wysokich kredytów ponad nasze możliwości tak, aby nie popaść w problemy finansowe. Tak czy inaczej pożyczki są dla ludzi i należ z nich korzystać, ale trzeba pamiętać, aby robić to z głową.

NOTA PRAWNA

Udzielenie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej, która przeprowadzana jest przez bank. Na całkowity koszt kredytu poza oprocentowaniem składają się opłaty i prowizje. Dla każdej oferty kredytu gotówkowego zapoznaj się z RRSO.