Kredyty dla osób starszych

Kredyt dla osób starszych jest jednym ze sposobów na rozwiązanie niejednokrotnie bardzo trudnej sytuacji finansowej, która takie osoby dotyka. Powszechnie wiadomo, że życie polskiego staruszka nie jest łatwe a bardzo często wręcz przeciwnie. Wiele wydatków, jakie trzeba ponieść, co miesiąc bardzo często przewyższa otrzymywane świadczenia emerytalne i tym podobne.

Pamiętać należy, że ciągle rosną ceny lekarstw, jedzenia, mediów, czynsze i tak dalej. Ogrom ludzi w podeszłym wieku wymaga ciągłych wizyt u lekarzy. Te oraz wiele innych wydatków zmusza takie osoby do korzystania z pomocy banków. Kredyty gotówkowe dla osób starszych są często ratunkiem dla wielu z nich.

W jeszcze cięższej sytuacji są niejednokrotnie osoby, które mają negatywną historię kredytową lub są zagrożone egzekucją komorniczą. Kredyty dla osób z komornikiem są dostępne w ofercie kilku instytucji zajmujących się udzielaniem przeróżnych kredytów.

Kredyt gotówkowy dla osób starszych nie musi być jednak wcale niski. Niektóre instytucje dają osobom starszym w tym emerytom możliwość zaciągnięcia zobowiązań nawet powyżej stu tysięcy złotych. Jednak trzeba się liczyć z tym, że taki kredyt należy spłacić, co przy niewysokich świadczeniach może nie być już tak łatwe.

W zgoła odmiennej sytuacji znajdują się przedstawiciele grup zawodowych, które mają specjalne względy u części banków. Przykładem takiego stanu rzeczy są kredyty dla listonoszy. Mogą oni liczyć na naprawdę dobre warunki, dzięki czemu chętnie korzystają z tego typu ofert.

Reasumując kredyty dla osób starszych mogą im pomóc w godnym życiu. Świadczenia wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w wielu wypadkach są niewystarczające i mogą nie być w stanie zapewnić utrzymania często schorowanym ludziom. Dlatego tak ważne jest obecnie oszczędzanie na starość, aby uniknąć późniejszych kłopotów.

NOTA PRAWNA

Udzielenie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej, która przeprowadzana jest przez bank. Na całkowity koszt kredytu poza oprocentowaniem składają się opłaty i prowizje. Dla każdej oferty kredytu gotówkowego zapoznaj się z RRSO.