Kredyty dla marynarzy

Jeżeli chodzi o kredyty to w dzisiejszych czasach prawie każdy może liczyć na jakiś produkt finansowy tego typu. Wszystko zależy jednak od naszej zdolności kredytowej, źródła i wysokości dochodów. Jedne osoby mają ułatwiony dostęp do kredytów, gdy inne osoby maja go utrudniony. Właśnie przykładem tych ostatnich są kredyty dla marynarzy.

Duża część banków patrzy niezbyt przychylnym okiem na osoby, które wykonują ten zawód. Kredyty gotówkowe dla marynarzy są właśnie jednym z takich pożyczek, które zależnie od banku mogą różnie wyglądać, jeżeli chodzi o wysokość czy też warunki udzielania.

W jeszcze gorszej a może nawet dużo gorszej sytuacji są osoby znajdujące się na listach dłużników Biura Informacji Kredytowej. Kredyt dla osób w BIK jest jednym z tych kredytów, które wydawałyby się czymś raczej niedostępnym a jednak w ofercie niektórych instytucji finansowych czy też banków można napotkać tego typu propozycje.

Na szczęście dla marynarzy nie wszystkie podmioty udzielające kredytów patrzą na nich w tak negatywny sposób. W niektórych placówkach kredyt dla marynarzy może być wystarczający, aby kupić za niego nawet dom. Wszystko zależy, zatem od podejścia danego banku i prowadzonej przez niego polityki.

W całkiem innej sytuacji znajdują się przedstawiciele zawodów, które są traktowane w sposób szczególny przez część bankierów. Jako przykład można by tu podać kredyty gotówkowe dla policjantów. Mają oni ułatwiony dostęp do kredytów dzięki skróconym formalnościom i wielu innym udogodnieniom dostępnym tylko dla niektórych.

Możliwy jest także kredyt gotówkowy dla marynarzy zaciągany od ręki, na dowód osobisty. Takie kredyty dostępne są dla prawie każdego, ale mają również kilka wad. Najbardziej nieciekawą sprawą jest wysokie oprocentowanie takiego kredytu oraz inne koszty. Może to znacznie zwiększyć sumę, jaką później trzeba będzie zwrócić.

NOTA PRAWNA

Udzielenie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej, która przeprowadzana jest przez bank. Na całkowity koszt kredytu poza oprocentowaniem składają się opłaty i prowizje. Dla każdej oferty kredytu gotówkowego zapoznaj się z RRSO.