Kredyty dla Polaków w UK

W ostatnich kilku latach zwłaszcza po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej oraz otwarciu granic wielu zachodnich państw dla pracowników z naszego kraju, bardzo duża grupa osób wyjechało właśnie do takich krajów w poszukiwaniu lepszego życia i wyższych zarobków. Chyba najwięcej osób wyjechało ‘’za chlebem’’ do Wielkiej Brytanii (United Kingdom UK). Kiedyś takie osoby nie mogły zaciągać pożyczek w ojczyźnie. Obecnie coraz więcej banków ma w swojej ofercie kredyty gotówkowe dla Polaków w UK.

Kredyty dla Polaków w UK mogą przyjmować różnego rodzaju formy. Wiele instytucji zajmujących się udzielaniem pożyczek na przykład na zakup mieszkań lub też domów jednorodzinnych. Często bywa tak, że rodacy wyjeżdżają za granice, aby tam zarobić pieniądze a potem wrócić do ojczyzny i tutaj osiedlić się na stałe.

Innym pomysłem na podobne kredyty mogą być kredyty dla mikrofirm. Jeżeli ktoś zarobi całkom sporą sumę pieniędzy za granicami a następnie wróci i założy własną małą firmę to i tak może w dalszej perspektywie potrzebować jeszcze kredytu na rozwój swojej firmy.

Kredyt gotówkowy dla Polaków w UK może również przybrać formę szybkiej pożyczki gotówkowej udzielanej do ręki. Kredytodawców odpowiedzialnych za tego typu pożyczki często nie interesuje źródło dochodów potencjalnych kredytobiorców. Należy jednak pamiętać, że takie kredyty są często obarczone wieloma ukrytymi kosztami, które mogą być przyczyną późniejszych problemów ze spłatą tak powstałego zadłużenia.

Jak zatem widać kredyt dla Polaków w UK może stanowić całkiem ciekawą ofertę dla osób pracujących w Wielkiej Brytanii, ale chcących skorzystać z kredytów w Polsce. Rynek pod tym względem rozwija się całkiem dobrze.

Reasumując mogą to być kredyty dla wszystkich, którzy wiążą swoją przyszłość z powrotem do ojczyzny, ale nie tylko.

NOTA PRAWNA

Udzielenie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej, która przeprowadzana jest przez bank. Na całkowity koszt kredytu poza oprocentowaniem składają się opłaty i prowizje. Dla każdej oferty kredytu gotówkowego zapoznaj się z RRSO.