Kredyty dla stażystów

Jak wiadomo, jeżeli ktoś stara się o pożyczkę to najlepiej, jeżeli ma jakieś określone i oczywiście jak najwyższe dochody. Im lepsza zdolność kredytowa tym naturalnie można liczyć na wyższy kredyt. Nie inaczej sprawa ma się, jeżeli chodzi o kredyt gotówkowy dla stażystów.

Każdy, kto ma prace jest w oczach banków oraz innych instytucji zajmujących się udzielaniem różnego rodzaju kredytów o wiele lepszym kredytobiorcą niż osoby bez pracy. Stażyści poniekąd także są pracownikami, więc zaciągają kredyty gotówkowe dla stażystów.

Popularną rzeczą wśród przedsiębiorców jest zatrudnianie stażystów. Jest to bardzo opłacalne gdyż w dużej ilości przypadków staże są opłacane przez urzędy pracy. Firma ma pracownika, za którego nie musi płacić a dodatkowo, jeżeli się on wykaże może go zatrudnić na stałe nie ponosząc kosztów przyuczenia go do zawodu. Warto tu wspomnieć, że osoby odbywające staż mogą zaciągać pożyczki. Kredyt dla stażystów są, zatem dostępne w niektórych placówkach na podobnych warunkach, co dla osób pracujących już na umowę.

Kredyty dla przedsiębiorców mogą być wykorzystywane również na tworzenie nowych miejsc pracy a zatem w momencie, gdy komuś kończy się staż pracodawca może dla niego stworzyć miejsce pracy korzystając z takiego kredytu.

Kredyty dla stażystów mogą równie przybierać formę pożyczek gotówkowych udzielanych od ręki. W takim wypadku wystarczy mieć dowód osobisty. Takie kredyty są jednak obarczone nierzadko ukrytymi kosztami.

W lepszej sytuacji znajdują się pracownicy wykonujące zawody, które są przez banki preferowane. Jako przykład można przytoczyć kredyty gotówkowe dla górników. Mogą oni liczyć na bardzo ciekawą ofertę skierowaną tylko do określonych grup zawodowych i niedostępną dla osób z poza nich. Jest to miedzy innymi bardzo atrakcyjne oprocentowanie.

NOTA PRAWNA

Udzielenie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej, która przeprowadzana jest przez bank. Na całkowity koszt kredytu poza oprocentowaniem składają się opłaty i prowizje. Dla każdej oferty kredytu gotówkowego zapoznaj się z RRSO.