Kredyty dla dłużników

Jeżeli jesteśmy ciągle aktywni na rynku pożyczek, czyli cały czas spłacamy i zaciągamy nowe, może się zdarzyć, że w którymś momencie możemy popaść w problemy ze spłatą kolejnych rat, co może skutkować wpisem na listę dłużników. Co w takiej sytuacji. Czy mamy szansę na kredyty dla dłużników.

Okazuje się, że kredyty gotówkowe dla dłużników są możliwe. Niektóre instytucje zajmujące się udzielaniem kredytów oferują takim osobom kredyty mimo ich niezbyt zachęcającej historii kredytowej. Nie ma mowy tutaj oczywiście o zawrotnych sumach, ale jednak jakieś pieniądze da się pożyczyć.

Jeżeli chodzi o dłużników to mogą oni liczyć na pewne sumy pieniędzy. Całkiem w beznadziejnej sytuacji są natomiast osoby niepełnoletnie, które chcą zaciągnąć pożyczki. Kredyty gotówkowe dla nieletnich nie są możliwe. Istnieje natomiast bogata oferta innych usług bankowych przeznaczonych dla tego segmentu klientów.

Kredyt dla dłużników ma jednak kilka zasadniczych warunków, których spełnienie jest bezwzględnie wymagane, jeżeli ktoś chce zaciągnąć tego typu zobowiązanie. Wiele banków żąda przedstawienia aktualnych opłaconych rachunków, (jeżeli ktoś nie pracuje), zaświadczeń o dochodach, dokumentacji zadłużenie, możliwych zabezpieczeń i tak dalej.

Widać, zatem, że kredyt gotówkowy dla dłużników można zaciągnąć, ale nie jest to wcale takie proste. Najlepiej tak organizować swoje wydatki, aby nie musieć się potem o niego starać. Chociaż wiadomo, że w życiu różnie się mogą sprawy potoczyć.

Dla kontrastu warto wspomnieć o osobach, które nie mają problemów w zaciąganiu kredytów. Są to osoby wykonujące zawody, które banki darzą szczególnym zaufaniem. Do takich ofert można zaliczyć kredyty gotówkowe dla lekarzy. Mogą oni liczyć na specjalne profity, dzięki którym oferta do nich skierowana jest bardziej atrakcyjna aniżeli zwykłe pożyczki czy kredyty.

NOTA PRAWNA

Udzielenie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej, która przeprowadzana jest przez bank. Na całkowity koszt kredytu poza oprocentowaniem składają się opłaty i prowizje. Dla każdej oferty kredytu gotówkowego zapoznaj się z RRSO.