Kredyty dla osób bez pracy

Na rynku pożyczek i kredytów ciągle pojawiają się nowe produkty. Banki oraz inne instytucje zajmujące się udzielaniem kredytów cały czas rywalizują ze sobą w pozyskiwaniu nowych klientów poprzez coraz to nowe i coraz to bardziej interesujące oferty. Jednym z produktów dostępnych w ofercie niektórych banków i podobnych instytucji jest kredyt dla osób bez pracy.

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że żeby móc zaciągnąć jakiekolwiek zobowiązanie typu kredyt należy posiadać, co miesięczne zarobki pozwalające w przyszłości na bezproblemową i ciągłą spłatę zadłużenia. Dlatego niektórym osobom czymś dziwnym mogą wydawać się kredyty gotówkowy dla osób bez pracy.

Kredyty dla osób bez pracy nie są jednak tak absurdalne jak mogłoby się wydawać. Część banków w poszukiwaniu nowych rynków zbytu decyduje się również na udzielanie pożyczek tak mało wiarygodnym kredytobiorcom. Często wymagają one jednak dodatkowych zabezpieczeń kredytów w stylu nieruchomości i tym podobnych

Całkiem inną sytuację można spotkać w odniesieniu do osób wykonujących określone, preferowane przez banki zawody. Kredyty dla strażaków jest właśnie przykładem takiego stanu rzeczy. Podobnie jak dla wielu innych przedstawicieli zawodów preferowanych przez bankierów mogą się oni poszczycić posiadaniem specjalnych przywilejów, które są niedostępne dla innych osób wykonujących inne zawody.

Jednak nawet osoby bezrobotnie nie stoją na straconej pozycji. Kredyt dla osób bez pracy na pewno nie będzie tak wysoki jak dla osoby dobrze zarabiającej, ale może stanowić bardzo potrzebny zastrzyk gotówki.

W jeszcze gorszej sytuacji znajdują się osoby, nad którymi ciąży wizja egzekucji komorniczej. Kredyty dla osób z komornikiem są możliwe w niektórych instytucjach zajmujących się udzielaniem kredytów aczkolwiek nie jest to łatwa sprawa wziąć taki kredyt.

NOTA PRAWNA

Udzielenie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej, która przeprowadzana jest przez bank. Na całkowity koszt kredytu poza oprocentowaniem składają się opłaty i prowizje. Dla każdej oferty kredytu gotówkowego zapoznaj się z RRSO.