Kredyty dla emerytów

Kredyt dla emerytów jest jednym ze sposobów rozwiązania trudnej sytuacji finansowej. Chyba każdy wie, że życie polskiego emeryta nie jest usłane różami a bardzo często wręcz przeciwnie. Ogrom wydatków, jakie trzeba ponieść, co miesiąc nierzadko przewyższa otrzymywane świadczenie.

Jednym z rozwiązań jest tak zwany odwrócony kredyt hipoteczny, nad którego wprowadzeniem pracuje rząd. Miałby on polegać an tym, że emeryt zaciąga w banku pożyczkę, której nie musi oddawać za życia. Pieniądze w ten sposób pozyskane może wydać na dowolny cel. W zamian po jego śmierci bank może przejąć mieszkanie czy też dom należący do emeryta. Oczywiście, jeżeli w ciągu roku spadkobiercy nie spłacą całości długu. Taki kredyt gotówkowy dla emerytów jest jednak jak na razie w tej formie niedostępny.

Grupą społeczeństwa, której przedstawiciele również są często w trudnej sytuacji materialnej są niepełnosprawni. Pobierają oni często różne świadczenia, które nie do końca zaspokajają ich potrzeby. Mogą on skorzystać z oferty, jaką są kredyty gotówkowe dla niepełnosprawnych lub na przykład kredyty na założenie działalności gospodarczej. Te ostatnie są dofinansowywana przez państwo.

Kredyty dla emerytów są, zatem do wzięcia, jednak różnie mogą one wyglądać w różnych bankach. Nie ma się raczej, co nastawiać w większości przypadków na ogromne sumy. Z drugiej strony, z czego je potem spłacać.

W innej sytuacji znajdują się natomiast osoby wykonujące zawody, które są wyróżnione przez banki. Część z nich ma specjalne oferty dla przedstawicieli wybranych grup zawodowych. Przykładem mogą być kredyty gotówkowe dla żołnierzy.

Zatem nie zależnie od tego czy jesteśmy czynni zawodowo czy też już na emeryturze możemy pozostać czynni na rynku kredytowym dzięki produktom, jakimi są kredyty gotówkowe dla emerytów.

NOTA PRAWNA

Udzielenie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej, która przeprowadzana jest przez bank. Na całkowity koszt kredytu poza oprocentowaniem składają się opłaty i prowizje. Dla każdej oferty kredytu gotówkowego zapoznaj się z RRSO.