Kredyty dla studentów

Jak ważne jest wykształcenie wie prawie każdy. Aby je zdobyć, co roku na studia wyższe decyduje się ogromna grupa osób zdających maturę. Jak jednak również wiadomo studia, chociaż są ustawowo bezpłatne (studia dzienne) to i tak pochłaniają duże sumy pieniędzy. Akademiki, stancje, wyżywienie, pomoce naukowe i wiele innych wydatków sprawiają, że mogą się one okazać bardzo kosztowne. Dlatego wiele osób sięga po kredyt dla studentów.

Mowa tutaj o pożyczkach dotowanych przez państwo. Jeżeli ktoś decyduje się na zaciągnięcie takiego kredytu musi spełnić kilka warunków. Zasadniczym celem tego programu jest pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Dlatego kredyty dla studentów są raczej skierowane do biedniejszych niż do tych, którzy radzą sobie sami.

Innym programem rządowym mającym na ceku wsparcie dla konkretnych grup społecznych są kredyty dla rolników. Mogą oni korzystać z nich na specjalnych zasadach, ale muszą również spełniać określone w odpowiednich przepisach kryteria.

Każda osoba spełniająca oczywiście określone warunki może liczyć na kredyt gotówkowy dla studentów w wysokości 600 zł miesięcznie. Jest to wysokość kwoty wypłacana przez okres studiów, co miesiąc. Jego spłatę rozpoczynamy po dwóch latach od ukończenia studiów. Jeżeli ktoś ma bardzo wysoką średnią ocen a także dodatkowe osiągnięcia może liczyć na umorzenie nawet całości zaciągniętego długu.

Kredyty gotówkowe dla studentów mogą równie przybierać formę zwykłych kredytów na dowód. Trzeba jednak pamiętać, że są to kredyty na wysoki procent i na pewno nikt ich nam nie umorzy.

Studenci są raczej postrzegani, jako mało pewny klient, jeżeli chodzi o pożyczki. Podobnie sytuacja ma się, jeżeli chodzi o kredyty dla wojskowych. Oni również są dla wielu kredytodawców niezbyt ciekawą grupą potencjalnych klientów. Nie jest to na szczęście regułą.

NOTA PRAWNA

Udzielenie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej, która przeprowadzana jest przez bank. Na całkowity koszt kredytu poza oprocentowaniem składają się opłaty i prowizje. Dla każdej oferty kredytu gotówkowego zapoznaj się z RRSO.